Akcentová stěna: Oživte jednoduše interiér Vašeho bytu

Máte někdy pocit, že Váš domov vypadá tak trochu fádně a rádi byste jej trochu oživili? Inspirujte se příklady akcentových stěn, které pomohou každý pokoj proměnit v neobyčejný a poutavý prostor.

Dřevěné lišty

Velkým trendem mezi akcentovými stěnami jsou momentálně dřevěné lišty, které dodají Vašim stěnám 3D efekt a ozvláštní doslova jakoukoliv místnost. V ložnici ji můžete umístit například za čelo postele, v obývacím pokoji na stěnu, kde máte televizi. Nejsou tu ale žádná pravidla, ozvláštnit můžete jakoukoliv stěnu budete chtít. Postačí vám k tomu dřevěné latě, lepidlo nebo tenké hřebíky a pokud netoužíte po dřevěném vzhledu, pak ještě barva, kterou můžete buďto sladit se samotnou stěnou, nebo použít barvu zcela odlišnou. 

Tapeta

Tapety všichni známe, ale mnoho z nás si je stále spojuje s minulou érou a má je zafixované jako zašlé, osahané kusy papíru se zastaralými vzory. To už dnes ale není vůbec pravdou. Tapety se vyrábějí v nejrůznějších barvách i texturách. Je libo jednobarevnou, s abstraktními vzory, plnou živých barev? Vybere si skutečně každý a umístit ji můžete do jakého pokoje se vám jen zachce. Bude to kuchyně, obývací pokoj, ložnice nebo snad dětský pokoj? Vhodnou tapetu najdete pro kteroukoliv místnost.

Kombinace barev a malířská páska

Interiér Vašeho bytu můžete jednoduše oživit také kombinací více barev a s pomocí malířské pásky. Vyberte si barvy, které budou pokoji dominovat a s pomocí pásky vytvořte vzory dle libosti. Můžete vytvořit krásné pruhy, trojúhelníky nebo jakékoliv jiné abstraktní tvary – fantazii se meze nekladou. 

Poličky, fotografie, obrazy nebo plakáty

Akcentovou stěnu můžete ve svém domově vytvořit také zavěšením většího množství obrazů nebo zarámovaných fotografií a plakátů. Zvolte si téma, kterého se ideálně chcete držet (příroda, abstrakce, město, cestování, …) a udržujte jednotlivé prvky v podobné barevné paletě, aby se mezi sebou příliš nebily. Doplnit je můžete například o poličky s knihami nebo pokojovými rostlinami. A akcentová stěna je na světě.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x