Trendy v bydlení pro rok 2024: Jaké designové změny s sebou přinese?

Pokud se chystáte provést ve vašem domově velké změny a nebo hledáte jen nějakou inspiraci, jak svůj, již zrekonstruovaný byt, trošku oživit, v tomto nahlédnutí do roku 2024 si najde každý, co potřebuje. 

Podíváme se na zoubek každé místnosti, ale kde jinde začít, než tam, kde se rodí radost. První se podíváme do kuchyně!

Dlaždice nebo deska?

V posledních letech stále vzrůstá oblíbenost kamenné nebo dřevěné desky jako obkladu za kuchyňskou linku. Nadčasový design, který opravdu nezklame.

A že vy jste tomuhle trendu nepřišli na chuť? Nezoufejte! 

V příštím roce totiž přichází kombinace dlaždic, a právě zmíněných desek. Pokud tedy pořád váháte, jestli zůstat u klasiky nebo jít s dobou, teď můžete mít oboje.

Nejen, že tato hybridní kombinace vypadá až překvapivě skvěle, ale má i další výhody.

  • Dva použité materiály, dva různé dekory (nemusíte se tedy spokojit jen s jednou variantou a vzhled kuchyně se vám tak rychle neokouká).
  • Opticky oddělí prostor.
  • Nadčasový design.

Dřevo, kapitola sama o sobě.

Dřevitý materiál se v našich domovech vyskytuje snad odnepaměti. A v příštím roce tomu nebude jinak. Dá se skvěle kombinovat s velkým množstvím stylů a materiálů, a tak se s ním budeme setkávat i nadále. 

Vzhledem k jednomu z nejnovějších trendů, minimalismu, se bytoví návrháři zamýšlí, jak do prostoru vnést více struktury. A s tímto dokáže pomoci rýhovaný nábytek nebo obklad stěny.

  • Překvapivě skvěle doplní téměř jakýkoliv design a naprosto změní vizuální vzhled místnosti. To bez ohledu na to, o kterou místnost se jedná.
  • Velká možnost využití (jak ve zmiňované kuchyni, ložnici i obývacím pokoji, ale také například v koupelně či na toaletě).
  • Vypadá skvěle naprosto všude.

Modrá je dobrá.

Šedobílé odzvonilo. Ano, už se to děje nějakou dobu, ale příští rok bude pro tuto kombinaci konečná. Na scéně se poslední měsíce objevují neutrální barvy s teplým podtónem. Jsou to jemné a elegantní kombinace, které působí nadmíru útulně a budou udávat trendy ještě pár let.

Ale nějakou inovaci nám rok 2024 přináší. Podle predikce se na prvních příčkách umístí modrá. Přesněji tmavě modrá a královská modř. 

Další dobrá zpráva je, že spojením teplých barev s modrou vzniká neotřelá a krásná kombinace, takže se u této odvážné volby není čeho bát.

Custom, neboli výroba na míru. 

Poněkud dražší, ale za to určitě nejoriginálnější možnost, jak si zvelebit svůj domov. V poslední době roste poptávka po řemeslnících, kteří dokážou vyrobit dekory do domácnosti podle přání zákazníka. Sice si na materiál budete muset počkat, ale pokud toužíte mít originální, například obklady, pak stojí za to si připlatit a počkat. 

Toskánsko, máte padáka.

V posledním bodě se podíváme, co nás naopak s příchodem nového roku opouští. 

Mimo výše zmíněné šedobílé dostávají padáka také kuchyně v toskánském stylu. Podle zahraničních zdrojů klesly zmínky o toskánských kuchyních o 45 % oproti minulému roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x